Як вибрати м'ясо

 

М'ясо, як і рибу, овочі і фрукти, треба вміти правильно вибирати. Чи купуєте ви заморожений або свіжий продукт, в будь-якому випадку ви хочете отримати якісне м'ясо, яким не зіпсувати ні бульйон, ні котлети, ні шашлик. І щоб ви ніколи не помилялися.


Сьогодні м'ясо можна купити і в магазині, і на ринку. Для деяких буде краще відправитися в магазин, але насправді більш якісний продукт знаходиться на ринку. У магазині дуже часто вся партія закупленого м'яса не продається. А щоб не списувати товар, продавці вміють швидко «реанімувати» зіпсоване м'ясо. Такий продукт вживати в їжу небезпечно. Але не тільки в магазині, але і на ринку треба придивлятися до м'яса, яке ви вибираєте. Адже і там вам можуть продати м'ясо старої тварини або ж залежаний товар не першої свіжості. Так як вибрати м'ясо?

Для початку запам'ятайте, що м'ясо, яке потрапляє в лабораторію на перевірку якості, класифікують за термічному стану. Парне - це неостиглого м'ясо тварини, убитого менше 3 годин тому. Таке м'ясо ще тепле і його не можна вживати в їжу. Парне м'ясо володіє специфічним запахом, смаком і воно дуже жорстке.

На ринок м'ясо може потрапити тільки в охолодженому вигляді, коли після забою тварини пройшло більше 3 годин, але не більше доби. Якщо за цей час продукт не продається, то його треба охолодити або заморозити. Охолоджене м'ясо можна зберігати не більше 48 годин. Процес охолодження проходить при температурі 0-4 ° С. Заморожують м'ясо при температурі -30-40 ° С в спеціальних морозильних камерах.

Як вибрати свинину


Коли ми розібралися з класифікацією м'яса, можна приступити до його вибору. Почнемо зі свинини. При покупці свинини на ринку зверніть увагу на шкіру тварини. Вона має бути білого кольору. Це вказує на те, що тварина була здоровою. А от різні плями або жовтуватий колір шкури ні про що хороше не говорить.

За кольором м'ясо свинини може розрізнятися. У молодої свинки м'ясо рожевого кольору. З віком тварини м'ясо темніє. Якщо ж перед вами темне м'ясо, яке покрите плівкою, то такий продукт буде сухим і жорстким. Гарне ж свиняче м'ясо повинно бути щільне, еластичне, на зрізі схоже на мармур (за рахунок жирових прожилок). Також у м'яса не повинно бути ніякого запаху.

Як вибрати яловичину


При виборі будь-якого м'яса є одна закономірність: чим молодша тварина, тим світліше буде м'ясо. Так і з яловичиною. Чим світліше перед вами телятина - тим молодше була тварина. Яловичина ж буде більш темною. Взагалі колір яловичини може варіюватися від яскраво-червоного до червоно-коричневого. При виборі м'яса зверніть увагу на колір жирового прошарку. У телятини вона буде білого кольору, у яловичини - жовтуватого. Якщо ви бачите на м'ясі зовнішній жировий шар, який відділений плівкою, значить, перед вами м'ясо старої тварини.

Як вибрати баранину


Баранина вважається одним з найцінніших видів м'яса, але при цьому в їжу беруть тільки молодих баранів і овець (до 18 місяців) або ж спеціально відгодованих тварин (до 3 років). І знову колір м'яса відрізняється в залежності від віку тварини. У молодого ягняти світло-рожеве м'ясо, а ось у дорослої тварини якісне м'ясо повинно бути коричнево-червоного або ж блідо-червоного кольору. М'ясо старої тварини з жовтим жиром краще використовувати тільки на фарш. Таке м'ясо дуже жилаве. До речі, жир взагалі в їжу не використовують, так як при термічній обробці він виділяє не дуже приємний аромат.

Як вибрати курку


Як вибрати м'ясо курки? Це ще одне питання, на який відповість Країна Рад. Найкраще купувати домашню курятину. На фермах курочок годують різними гормональними добавками, чим і пояснюється такий швидкий ріст птиці. Зайві гормони нам не потрібні, тому краще купувати якісну курятину на ринку. Але у отут зверніть увагу на деякі речі при виборі тушки.

Шкіра на тушці курки повинна бути гладкою, без плям, пошкоджень, синців і пір'я. Огляньте тушку, якщо вона пружна, гладка, суха, а на розрізі м'ясо є трохи вологим і не має неприємного запаху, перед вами свіжа курятина. За тушці ви також можете визначити вік курки. У молодих курочок кінчик грудної кісточки буде хрящевидний, якщо на нього натиснути, то він легко гнутися.

Запам'ятайте, що при виборі будь-якого виду м'яса звертайте увагу на три речі: зовнішній вигляд, запах і пружність. Гарне свіже м'ясо повинно бути нормального кольору, без слизу і не мати зеленуватого відтінку. Від м'яса не повинен йти неприємний або кислий запах. У хорошого м'яса досить приємний запах. Пружність - це ще один показник свіжості м'яса. Цей тест використовують також при виборі охолодженої риби. Надавіть пальцем на м'ясо. Новоутворена ямочка повинна зникнути за пару секунд. Якщо ж ямка залишилася, і в ній накопичилась рідина, це говорить лише про те, що в м'ясі почався процес гниття.

Тепер ви знаєте, як вибрати м'ясо. Користуйтеся цими правилами, щоб не придбати неякісний продукт. Запам'ятайте, що неякісне м'ясо може стати причиною отруєння, зараження паразитами або інфекціями!

 

 • Генеральне прибирання по фен-шуй
 • Чи можна назавжди позбутися тарганів
 • Як вивести бліх в будинку
 • Як видалити плями на меблях
 • Як позбутися від запаху котячої сечі
 • Як вибрати м'ясо
 • Як мити посуд
 • Зберігання фруктів і овочів
 • Маленькі хітрощі великої єкономії
 • Як боротися з мишами і щурами
 •