Як позбавитися від запаху котячої сечі

 

Багатьом любителям кішок знайома така проблема, як запах котячої сечі в квартирі. Ось сходила кішка в туалет в недозволеному для цього місці: на килим, диван, ламінат, плитку або, що найгірше, у взуття гостей. Лаяти кішку не можна, так як ризикуєте знайти калюжу ще й вашого взуття. А зараз вам треба терміново позбавитися від запаху котячої сечі.


Не треба лаяти кішку за те, що вона постійно ходить в туалет в недозволеному місці. Для початку розберіться з суттю проблеми. Можливо, ви погано вимили лоток або ж недостатньо часто його міняєте. Також можливий варіант, коли лоток занадто малий для кішки, тому їй незручно.

Ще однією причиною для того, щоб кішка зробила калюжку на килимі, може бути стрес або проблема зі здоров'ям. Якщо кішку налякати, вона дійсно може сходити в туалет на килим. Потім ви починаєте лаяти тварина за його неналежну поведінку, а в помсту за таке ставлення ваша кішечка може зробити ще одну калюжу. Якщо ж у кішки проблеми з сечовим міхуром, то тварина навіть не буде помічати свого нетримання. У цьому випадку вам треба звернутися до ветеринара.

Взуття гостей, та й ваша теж, також може бути під загрозою. Справа в тому, що взуття тхне чимось невідомим кішці. Найдієвіший засіб, на думку кішки, яке допоможе перебити чужий запах своїм, - це власна сеча. Так би мовити, тварина помітити свою територію. Тепер, коли ми розібралися з причинами неналежної поведінки вашої кішки і по можливості усунули їх, настав час дізнатися, як вивести запах сечі.

Чим вивести запах котячої сечі


Є кілька засобів, які допоможуть вам позбавитися від запаху котячої сечі. Ви можете піти в магазин і купити там спеціальний спрей або рідина. Зараз на ринку дуже багато подібних засобів, але не всі вони ефективні. Вибирайте ті кошти, які у своєму складі містять ензими, руйнують кристали сечової солі. До речі, кристали сечової солі дають цей неприємний запах, і саме їх дуже важко повністю прибрати з поверхні. Навіть якщо ви думаєте, що ви повністю відмили поверхню від сечі, ви видалили тільки сечовину у урохром. А ось сечова кислота розчиняється тільки лугом і гліцерином. Після висихання сечова кислота кристалізується, але після потрапляння на кристали вологи неприємний запах знову з'являється.

Якщо ж у вас немає можливості купити професійний засіб для виведення запаху котячої сечі, ви завжди можете вдатися до народних. Не рекомендується користуватися хлорсодержащими засобами, так як така чистка становить небезпеку для здоров'я тварини і може викликати у вас алергію. Також хлор може зіпсувати різні покриття, в тому числі і взуття.

Щоб вивести запах котячої сечі, ви можете скористатися такими домашніми засобами: оцет (обов'язково розведений у воді), марганцівка, йод, сік лимона, перекис водню. Якщо з'явився запах котячої сечі на килимі, вам краще всього скористатися оцтом. Розведіть столовий оцет у воді в пропорції 1:4. Цей розчин нанесіть на пляму і добре просочіть його паперовими рушниками. Далі на пляму насипте трохи соди, а в столовій ложці рідини для миття посуду розчиніть 100 мл перекису водню. Обов'язково протестуйте цей розчин на невидно куточку килима, чи не почне він фарбуватися. Якщо ні, то сміливо втріть щіткою рідина в пляму. Залишки забруднення приберіть щіткою або мийним пилососом. Така чистка килима повинна не тільки видалити сечову кислоту, але і урохром (барвник) і інші забруднення.

Тепер вам треба дізнатися, як вивести запах котячої сечі з дивану. Тут ви також можете скористатися оцтом, але можна вдатися до горілки, господарському милу або розчину соди. Запах горілки (або спирту) кішки не переносять, тому на оброблені спиртовим розчином місця тварина ходити в туалет не буде. Також можна запрати поверхню дивана господарським милом.

Запах котячої сечі у взутті також можна вивести певними засобами. Якщо постраждала взуття, зроблена з тканини, то повністю вивести запах можна тільки після декількох прань в пральній машині. Якщо ж вам треба почистити шкіряну взуття, то тут треба скористатися розчином йоду або марганцівки. Ви можете зробити слабкий розчин марганцівки і помити нею взуття. Також можете скористатися розчином йоду (на 1 літр води візьміть 10-20 крапель), після чого взуття треба ретельно просушити.

Як бачите, вивести запах котячої сечі можна, але все ж краще не доводити кішку до того, що вона ходить в туалет в недозволеному місці. І завжди будьте обережні з засобами для виведення сечі. Не використовуйте йод і марганцівку на тканинах. Перекис водню не можна використовувати на лакованих поверхнях і тканинах, так як останні можуть злиняти.

 

 • Генеральне прибирання по фен-шуй
 • Чи можна назавжди позбутися тарганів
 • Як вивести бліх в будинку
 • Як видалити плями на меблях
 • Як позбутися від запаху котячої сечі
 • Як вибрати м'ясо
 • Як мити посуд
 • Зберігання фруктів і овочів
 • Маленькі хітрощі великої єкономії
 • Як боротися з мишами і щурами
 •