Як видаляти плями на меблях?

 

Припустимо, в поспіху або через неуважність ви поставили на полірований стіл гарячу праску. Або ненавмисно пролили каву на диван. Не турбуйтеся і не поспішайте йти в магазин за плямовивідником. Багато плям можна видалити тими засобами, які знайдуться практично в кожному будинку.

Пляму від гарячого на полірованої меблів можна видалити тампоном з кухонною сіллю, змочивши його рослинною олією. У цьому випадку також підійде суміш спирту і рослинної олії в пропорції 1:1. Потрібно протирати пляму круговими рухами до тих пір, поки воно не зникне.

Жирові плями (сліди від пальців, наприклад) з полірованої поверхні можна видалити, протерши їх тальком.

Сліди від мух видаляють ватним тампоном, змоченим в гасі. А щоб прибрати з поверхні сліди від води, посипте це місце борошном і протріть ганчіркою, змоченою в рослинному маслі.

Плями «зеленки» зі світлою полірованої меблів можна звести звичайним ластиком.

Темні плями на металевих деталях меблів добре виводяться питною содою, лимонним соком або розрізаної навпіл цибулиною. Потім очищений метал натирається до блиску серветкою. Якщо ви випадково пролили на м'які меблі гарячий віск, не видаляйте його відразу, а дайте охолонути. Затверділий віск потрібно відскребти і зібрати пилососом. Залишився пляма накрийте тонким папером і пропрасуйте.

Фруктовий сік на оббивці можна видалити розчином з суміші аміаку з оцтом. На пляма варення нанесіть розчин мила з оцтом і відразу промокніть. Потім пляма посипте сіллю. Коли сіль вбере вологу і пляма висохне, пропилососьте це місце.

Плями від кави, какао видаляють нашатирним спиртом, наполовину розведеним водою. Якщо на оббивку потрапило пиво, спочатку промокніть, а потім нанесіть на пляму розчин оцту (2 ст. Ложки на 1 л води). Потім знову промокніть і висушіть тканину. Пляма від білого вина можна вивести шматочком чистого льоду, потерши по плямі.

Для видалення плям червоного вина з м'яких меблів бажано, не втрачаючи часу, промокнути оббивку і посипати плями сіллю. Сіль вбере вино, місце підсохне, залишиться ретельно все почистити. Жирні плями на оббивці м'яких меблів можна вивести ганчіркою, змоченою очищеним бензином. Ще один спосіб: покласти на пляму глину, просочену оцтом.

Чорнильні плями видаляють лимонним соком або міцним розчином лимонної кислоти.

Якщо до оббивки прилипла жуйка, прикладіть до забрудненого місця шматочок льоду і потримайте його деякий час. Затверділу жуйку можна обережно зняти тупим ножем. Сильно забруднену дачні меблі з очерету чистять м'якою щіткою, змоченою в мильному розчині, в який додано трохи нашатирного спирту. З поверхні меблів можна вивести практично будь-яка пляма. Але необхідно пам'ятати, що плями краще видаляти негайно, оскільки свіжа пляма видалити значно легше, ніж засохле.

Для виведення плям з дерев'яних меблів не рекомендується використовувати хімічні склади, тому що вони руйнують поверхню з дерева. Слід знати, що використання води при видаленні плям з м'яких меблів має бути обмежена: зайва волога може залишити на тканині розлучення. І ніколи не варто користуватися феном для просушування намоклої ділянки на оббивці.

 

 • Генеральне прибирання по фен-шуй
 • Чи можна назавжди позбутися тарганів
 • Як вивести бліх в будинку
 • Як видалити плями на меблях
 • Як позбутися від запаху котячої сечі
 • Як вибрати м'ясо
 • Як мити посуд
 • Зберігання фруктів і овочів
 • Маленькі хітрощі великої єкономії
 • Як боротися з мишами і щурами
 •