Мастопатія: симптоми та ознаки. Лікування мастопатії народними засобами.

 

На сьогоднішній день такий діагноз, як мастопатія грудей, ставиться практично кожної восьмий жінці (згідно статистики). Але з кожним роком мастопатія все більше і більше вражає жіночі груди. Найчастіше мастопатія грудей зустрічається у жінок вікової категорії від 30 до 50 років.
Мастопатія не з'являється у тих жінок, які досягли менопаузи (клімаксу). Найбільш часто страждають від такого захворювання жінки, у яких є різні гінекологічні захворювання (дисфункціональні маткові кровотечі, міома матки, ендокринне безпліддя, ендометріоз, болючий передменструальний синдром). Саме через таких хвороб у жінок може виникнути рак молочної залози, частота виникнення його майже в п'ять разів вище, ніж у здорових жінок.
 
 
Що ж таке мастопатія грудей?
 
Мастопатія (у перекладі з грец. Грудна хвороба, страждання) - гіперпластичний процес, який відбувається в молочній залозі, зазвичай він виникає через зміни гормонального фону.
 
Мастопатія причини.
 
Найголовнішою причиною мастопатії серед інших є порушення жіночих статевих гормонів, вірніше їх балансу. Розлад нервової регуляції функції яєчників, гіпофіза, наднирників, гіпоталамуса, щитовидної залози, саме через таких причин відбувається гормональний збій. У підсумку - в молочній залозі змінюється співвідношення сполучної та епітеліальної тканини. Але погодьтеся, що мастопатія грудях може виникнути і з інших причин, наприклад за такими:
Хвороба нервової системи (неврози, психози).
Захворювання печінки і щитовидної залози.
А може передатися по спадку.
 
Форми мастопатії.
 
Умовно мастопатія поділяється на дві групи: вузлова і дифузна (кістозна і фіброзна), які в свою чергу діляться на такі форми:
* дифузна мастопатія, в ній переважає залозистий компонент (аденоз);
* дифузна фіброзно-кістозна мастопатія, в ній переважає фіброзний компонент;
* мастопатія дифузна фіброзно-кістозна, в ній переважає кістозний компонент;
* змішана мастопатія дифузна фіброзно-кістозна;
* вузлова мастопатія фіброзно-кістозна;
* склерозуючий аденоз.
При дифузної мастопатії у пацієнток чітко прощупується вузол в молочній залозі, а от при вузловий - це безліч утворень і кіст, які на дотик визначити не можна.


Мастопатія можна розділити на три ступені вираженості:
* незначно виражена дифузна мастопатія;
* помірно виражена дифузна мастопатія;
* різко виражена дифузна мастопатія.
 
Симптоми і ознаки мастопатії.
 
За статистикою близько 15% жінок навіть не підозрюють про те, що у них мастопатія, тому що ознаки її як такі відсутні. Тим часом в молочних залозах відбуваються такі ж зміни, як і у жінок з явною мастопатією. Початкова стадія такого захворювання - дифузна форма мастопатії. Мастопатія симптоми, якою найчастіше явно виражені - це біль у молочних залозах, яка зазвичай посилюється за пару днів до початку менструального циклу. Болю мають різну інтенсивність і характер. Іноді болі слабкі, тому відрізнити від передменструального синдрому важко (набухання молочних залоз), тому що такі ознаки бувають у більшості здорових жінок. Як тільки місячні закінчуються болю при мастопатії зменшуються або зовсім зникають. Крім болю при мастопатії ще виникає відчуття важкості в грудях, а ще збільшуються лімфовузли. Якщо захворювання починає прогресувати, то відстежити це не важко, тому що біль стає тривалою і інтенсивною, також вона може поширюватися на пахвову область, лопатку, плече, а іноді навіть легкий дотик до грудей стає дуже болючим. Ось такі симптоми та ознаки дифузної мастопатії виникають на початковій стадії захворювання. Часто така форма мастопатії зустрічається у жінок у віці від 30 до 35 років. Молочна залоза при пальпації має незначні ущільнення і різкі болі. Але після менструального циклу всі ці ознаки мастопатії проходять або слабшають. Ділянки тяжістих ущільнень модно визначити під пальцями, вони нагадують форму зерняток. А якщо натиснути злегка на соски, то з них з'являться виділення різного характеру (зеленуваті, прозорі, типу молозива і т.д.). Виділення із сосків і хворобливі ущільнення збільшуються перед менструальним циклом. Але після початку місячних розм'якшення молочних залоз не настає, як це зазвичай відбувається при звичайних набухання грудей перед місячними. Значить мастопатія, ознаки якої співпадають з перерахованими вище, знаходиться на початковій стадії розвитку. Тому, якщо ви виявили які-небудь новоутворення, слід відразу ж звернутися за допомогою до лікаря і провести повне обстеження і діагностику молочних залоз.
 
Діагностика молочних залоз.
 
  Самими простими і основними методами є пальпація та огляд, які виконуються доктором в горизонтальному положенні і у вертикальному положенні жінки (спочатку з піднятими вгору, а потім з опущеними руками). При огляді грудей враховуються зміни обсягу і форми, аномалії (додаткові молочні залози), зміна кольору шкіри (шкірні симптоми, наявність, вираженості і ступінь венозного малюнка). Пальпаторного обстеження досліджують всю молочну залозу за квадрантам, а також область субмаммарний складки. При проведенні такої процедури визначаються точні хворобливі ділянки і залізисті часточки. Найчастіше мастопатія грудей виникає у верхній частині зовнішніх квадрантів грудей.
 
Пальпацією визначається зона хворобливості, локалізація, межі пухлини, розміри, наявність пухлини, консистенцію тканини молочної залози. Проводячи таке обстеження, лікар звертає увагу на симетричність і розміри молочних залоз, сосків. Якщо у пацієнта були виявлені ті чи інші зміни, то він негайно має звернутися за допомогою і консультацією до онколога.
При пальпації лімфовузли в нормі не визначаються, а от якщо вони вражені, то вони набувають певну щільність, змінюють іноді розмір (збільшуються), змінюють бобовидную форму, вони круглеют.
 
Найчастіше інтерпретація результатів дослідження молочних залоз проводиться малопідготованими фахівцями, тому пацієнткам наноситься психічна важка травма, навіть якщо немає об'єктивних підстав на занепокоєння. Ще більшої шкоди наноситься, якщо онкологічну патологію не змогли виявити, хоча мастопатія, ознаки якої на особу, присутні.
Саме тому, крім пальпації, слід провести рентгенологічне, ультразвукове (УЗД), радіотермометрії (РМТ-діагностика) та інші види інструментального дослідження.
 
Для того щоб поставити остаточний діагноз, точніше мастопатія, необхідно провести ще додаткові дослідження. Одним з таких досліджень вважається мамографія. Мамографія - це рентген молочних залоз без використання контрастних речовин. Цей метод досить-простий і безпечний для пацієнток, причому відрізняється він високою ефективністю. Мамографія документально забезпечить морфологічні зміни в молочних залозах і спостереження за її станом. Майже в 80-97% випадків такий метод зможе заздалегідь розпізнати патологічні зміни в молочній залозі. Призначається така процедура зазвичай у віці від 35 до 40 років, не частіше ніж 1 раз на 2 роки. Проводиться дослідження в першу фазу місячного циклу.
 
Переваги мамографії, які використовуються при діагностиці захворювання молочних залоз:
* інформативність, причому висока, при обстеженні;
* можливість побачити пальпуються освіти;
* можливість отримати позиційне зображення молочної залози;
* можливість порівняти аналізи і знімки в динаміці.
Недоліки мамографії:
* велике навантаження на молочні залози;
* за літературними даними 2-6% має місце рентгенонегатівних рак.
У більшості випадків мамографічне дослідження в діагностиці року достовірно в 80-95% випадків.
 
Мастопатія лікування.
 
Якщо після проведення повної діагностики, мастопатія підтвердилася, то необхідно якомога раніше почати комплексне лікування. В першу чергу заберіть із свого щоденного раціону такі продукти харчування як: шоколад, чай, какао, кава, знизьте споживання жирної їжі, приберіть солодкі напої. Вилікувати мастопатію можна негормональними і гормональними препаратами. Якщо вам призначили гормональне лікування, то таке лікування ведеться під суворим наглядом лікаря. Постійно перевіряється кров на гормони. Порада: гормональний засіб від мастопатії застосовувати самостійно не можна, інакше це може призвести до небажаних наслідків. Найефективнішими вважаються антиестрогени тореміфен і тамоксифен, які сприяють розростанню, ущільненню і зміцненню тканин хворих залоз. Ще можуть призначити гестагени й андрогени, які відповідають за вироблення гіпофіза.
А якщо вам призначили безгормонального лікування мастопатії, то в такому випадку пацієнтка приймає вітаміни, сечогінний засіб від мастопатії, ліки для підняття імунітету, заспокійливі і гомеопатичні пігулки.


Лікування мастопатії у дітей.


Зустрічається мастопатія та у новонароджених діток, виявляється вона в результаті гормонального кризу. Таку мастопатію лікувати не треба, вона проходить сама вже через місяць. Також мастопатія може спостерігатися у дівчаток в період статевого дозрівання через гормональні збої. У такому випадку дівчинці необхідно спостерігатися у ендокринолога і провести повне обстеження.


Лікування мастопатії у вагітних жінок.


Дуже часто мастопатію можна зустріти у годуючих мам, набагато рідше, але теж зустрічається, у вагітних жінок. У будь-якому випадку засіб від мастопатії має бути негормональних, а краще взагалі скористатися народними засобами.
 
Мастопатія. Лікування народними засобами.

 
Вилікувати мастопатію можна, наприклад, скориставшись народними засобами.

Рецепт № 1.
Фіброзно-кістозна мастопатія лікується бальзамом (горілчана витяжка з рослин), який готується так: червоний корінь (чайний копійочник) - 50 грам, уральська солодка (корінь) - 30 грам, Марьин корінь (ухиляйся півонія) - 100 грам, горілка - 1 літр . Настояти бальзам 10-14 днів у темному місці, процідити. Ось і готова настоянка до застосування. Прийом бальзаму починається з чайної ложки, поки не дійдете поступово до столової ложки. Приймається 3 рази на день попередньо розвівши в склянці чаю (зеленого) або очищаючих трав. Прийом бальзаму починати треба з 4 дні, як почалися місячні, якщо немає місячні, то з молодика. Курс залишає 2 місяці, потім перерва 1 місяць і знову повторити курс, якщо це знадобиться. Крім того, що таким бальзамом лікується мастопатія, їм ще можна також вилікувати і полікістоз, безпліддя, фіброміоми, порушення циклу, серцево-судинні і онкологічні захворювання, передменструальний синдром (ПМС).
Рецепт № 2.
Цей рецепт пропонує нам Гончаренко Г.І.: подрібнити плоди шипшини - 3 ст.л., молода хвоя сосни - 5 ст.л., цибулиння - 1 ст.л., солодка - 1 ч.л., окріп - літр . Всі помістити в термос і залишити на всю ніч. Приймати 4 рази на день по двохсотграмового склянці заздалегідь до основного прийому їжі. Зберігати такий настій необхідно в холодильнику не більше трьох діб. Настій володіє очисними і імуномодулюючими властивостями.
Рецепт № 3.
Настоянка з шкаралупи кедрових горіхів: візьміть 1,5 склянки шкаралупи кедрових горіхів і залийте їх горілкою - 0,5 літра. Настояти в теплому і темному місці днів 10 (наприклад, на печі або біля батареї). Приймати готовий настій спочатку по пів столової ложки, а потім вже, дня через 3-4, по столовій ложці, три рази на день після їди. Курс становить 30-60 днів. Потім необхідно зробити перерву в один місяць і знову повторити курс лікування. До повного лікування мастопатії слід провести від двох до п'яти курсів. Шкаралупу кедрових горіхів, ви можете замінити на перегородки волоських горіхів.
Рецепт № 4.
Молоко з кропу: 100 грам насіння кропу (анісу) необхідно залити молоком - 0,5 літра. Потім на повільному вогні нагріти і томити на протязі 10 хвилин. Потім дайте настоятися години 2. Приймати всередину по 50 - грамових склянок до їжі за півгодини. Допомагає кропове молоко при різних захворюваннях нирок, при порушеннях менструального циклу і мастопатії.
Рецепт № 5.
Еліксир з алое. Листя столітника, бажано щоб рослині було не менше 2 років, покласти в марлю, а потім у целофановий пакет, в якому попередньо треба зробити невеличку дірочку, і помістити в холодильник (на нижню полицю). Через два тижні дістати листя. Приймати сік, а можна і разом з шкіркою, за 30 хвилин до їжі по дві чайні ложки протягом місяця. А ще можна листя алое пом'яти і змішати з медом у пропорції 1:2. Туди також можна додати «Кагор» 2 частини, для кращого смаку.
Рецепт № 6.
Якщо крім мастопатії, ви ще дуже часто хворієте на простудні захворювання, цистит, пієлонефрит, гастритом та іншими інфекціями, тоді вам необхідно пройти курс лікування прополісом - народним антибіотиком (якщо у вас немає на нього алергії).
Готується ліки від мастопатії таким чином: прополіс - 50 грам подрібнити, залити його спиртом 75 або 96 градусів. Щільно закрити кришкою і настояти днів 10 в темному місці. Кожен день треба струшувати ємність з вмістом. Потім процідити через марлю. Приймати по ½ або 1 ч.л. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Настоянку необхідно попередньо розводити у воді або молоці (в 100мл.). Лікування повинне триває протягом 1 місяця, в рік дозволяється проводити від 2 до 4 курсів. Якщо у вас виразка шлунку або підвищена кислотність, тоді краще скористатися олійною настоянкою прополісу.
Рецепт № 7.
Чудо цукерочки, приготовлені вдома, не тільки смачні, а ще й корисні. Для їх приготування вам знадобиться наступне: ряска, яку слід помити від твані і просушити. Потім порошок необхідно змішати з свіжим медом, щоб вийшла густа маса, як тісто. Тепер з отриманого тесту треба скачати кульки, щоб вийшли круглі цукерки розміром не більше горошини. Потім їх слід поставити в духовку з температурою 50 градусів і підсушити 5-6 годин. Їсти такі цукерки необхідно кожен день по 1-2 шт. 2 рази на день. Ці цукерки допоможуть зрозуміти імунітет, а також вони є прекрасним профілактичним засобом при простудних захворюваннях, при грипі, при бронхіальній астмі і алергії. Цукерки такі можна робити з різних цілющих трав.
Рецепт № 8.
Засіб від мастопатії, яке ми напишемо трохи нижче, приймати необхідно всередину. До засобів від мастопатії можна віднести очищаючі збори. Ось один з таких зборів: материнка звичайна - 5 частин, ягоди шипшини - 10 частин, володушка многожільчатая - 5 частин, польовий хвощ - 5 частин, золота різка - 5 частин, посівної льон - 5 частин, дводомна кропива - 3 частини, піщаний безсмертник - 2 частини, продірявлений звіробій - 2 частини, хміль звичайний - 1 частина, курильський чай - 2 частини, вишні - 1 частина, листя берези - 2 частини, малина - 1 частина, смородина - 3 частини. Якщо всі трави ви не зможете знайти, то досить тоді взяти по 1-2 травички для печінки і нирок.
Всі трави треба змішати, потім взяти 3 ст.л. збору і залити їх окропом 700 мл. Всю ніч настояти в щільно закритому термосі. Приймати по 200 мл. 3 рази на день за 30 хвилин до їжі, тільки в теплому вигляді і з медом. Проціджений настій зберігати можна в холодильнику не більше трьох днів.
У такий настій можна також додати ще 1 ч.л. горілчаної настойки з червоного перцю, півонії і солодки.
Рецепт № 9.
Угамувати біль при мастопатії і вилікувати її допоможе такий народний засіб: молоді пагони хвойних дерев (наприклад, кедр, ялиця, сосна) і коріння малини - 1 кг. Все ретельно промити і посушити. По черзі шарами покласти в скляний посуд і засипати цукром - 1 кг. Після чого необхідно залити крутим окропом 800 мл. Настояти під гнітом.
А можна ще таким способом: коріння малини - 250 грам, ялиця - 400 грам, окріп - 400 мл., Настояти годину. Потім додати 0,5 кг. цукру і 0,5 кг. меду. Сироп залити в посуд і залишити настоюватися ще на 1 день.
Обидва рецепту далі готуються за однією схемою: поставити в духовку томити на 8 годин. Потім ще 2 дні настояти, процідити відвар. Зберігати в холодильнику з щільно закритою кришкою. Пити по 1 ст.л. 1 місяць 3 рази на день. Зробити перерву невеликий і знову приймати ліки від мастопатії ще 3 курсу.
Рецепт № 10.
Відвар з хвої: голки ялиці, ялини, сосни, кедра подрібнити (для рецепта необхідно брати тільки свіжі й молоді голки не більше 2 см.). Насипати їх у каструлю 4-5 ст.л. (Суміші), залити літром води. Прокип'ятити 6 хвилин на повільному вогні під кришкою. Потім тепло укутати і настояти всю ніч. Процідити, пити замість звичайної води. При хворих нирках, треба туди додати 1-2 ст.л. цибулевого лушпиння.
Адже погодьтеся, більшість наших болячок виникають виключно тільки через нерви, тому ми вам пропонуємо приготувати ліків, яке допоможе вам легше переносити життєві труднощі. Допоможуть такі трави: коріння півонії - 60 гр., Трава кропиви собачої - 40 гр., Коріння синюхи - 20 гр., Валеріана - 60 гр., Пагони шикша (водяника) - 20 гр., Залити все горілкою - 1 літром. Настояти 14 днів у темному місці, потім процідити.
Вживати так: починати з 1 ч.л. доводячи поступово її до 1 ст.л. 1-2 рази на день. Попередньо слід розводити з водою ½ склянки. Пити тільки в теплому вигляді з медом.
Рецепт № 11.
Так як мастопатія грудей на сьогоднішній день є досить-таки частим захворюванням, її можна вилікувати ще таким способом: змішати по 1 частині кожної трави чистотіл, пустирник, корінь валеріани, низку, м'яту, звіробій, квітки і плоди глоду, плоди шипшини. Залити все літром окропу, настояти. Приймати найкраще на ніч, а також у перервах між основними прийомами їжі 2-3 рази на день.
Рецепт № 12.
Мастопатія, лікування народними засобами можна проводити, застосувавши настойку, яка готується так: перегородки волоського горіха-0,5 склянки залити спиртом 100 мл., Настояти 1-2 тижні, приймати по 15-20 крапель, розводячи їх у воді, 3 рази в день на протязі 2 місяців. Замість спирту можна скористатися горілкою, тільки наполягати тоді треба буде не менше 3 тижнів.
Рецепт № 13.
Це засіб від мастопатії приготувати можна самостійно в домашніх умовах. Необхідно пропустити через електром'ясорубку листя свіжої білокачанної капусти, додати в них пару ложок свіжого кисляку. Цю суміш треба покласти на лляну ганчірочку і прикласти до грудей, але стежте за тим, щоб суміш не пересихала. Міняти засіб декілька раз на день поки біль не піде зовсім. А всередину необхідно приймати кропове молоко, рецепт якого написаний трохи вище.
Рецепт № 14.
Часникова олія і каланхое від мастопатії.
Готується масло часникове так: роздушіть часник 50 грам і змішайте його з рослинним маслом - 100мл. склад треба зберігати в холодильнику. Приймати масло можна з лимонним соком - 1 ч.л., 3 рази в день 1 місяць.
Можна також щодня їсти каланхое з медом в однаковій пропорції натщесерце вранці і ввечері.
Крім цього необхідно ще робити компреси при допомозі вафельного рушники, яке треба змочити в сольовому розчині 9%. Прикладати компрес слід на ніч. Лікувати протягом 2 тижнів.
Рецепт № 15.
Мазь, приготовлена ​​з чистотілу.
При перших ознаках мастопатії необхідно негайно починати лікування, наприклад, можна скористатися «йодинола». У ньому треба змочити марлю і прикласти до грудей, зверху целофановий пакет, бюстгальтер і ходити так години 2. Потім все зняти і змастити маззю з чистотілу. Готується вона таким чином: квітучий чистотіл прокрутити на м'ясорубці, потім віджати з нього сік. Сік у холодильнику можна зберігати на протязі всього року. Потім сік чистотілу необхідно змішати з топленим маслом або внутрішнім салом, щоб вийшов крем. Масло треба розтопити і злити в баночку. Як тільки масло охолоне, туди слід додати сік чистотілу, перемішати гарненько.
Рецепт № 16.
Червона свіжа буряк - 200 грам (натерти на тертці), підігріти її на водяній бані. Потім додати туди 2 ст.л. оцту 9%. Ретельно перемішати і покласти таку масу на хворі груди. Лікування мастопатії виробляти краще на ніч. Добре підігрітий склад необхідно викладе на груди, і прикрити целофановим пакетом. Вранці компрес треба зняти і укутати груди вовняною хусткою.
Рецепт № 17.
Народний засіб від мастопатії є капуста. Візьміть аркуш свіжої білокачанної капусти, і змастіть його звичайним вершковим маслом, а зверху трохи посоліть. Такий лист треба прикласти до хворої грудей. Зверху покладіть ганчірочку і одягніть ліфчик, лягайте спати. Вранці листя капусти стануть тоненькими майже прозорими. Робити процедуру таку слід кожен день протягом усього тижня. Саме це засіб від мастопатії вам допоможе позбутися швидко і назавжди.
Рецепт № 18.
Зберіть лободи (листя, суцвіття, гілочки) - 1 кг. Помити всі і просушити на рушнику. Потім вам необхідно взяти свиняче старе сало шматок, яке вже пожовкло від часу. Зскребете з нього сіль і пропустіть через м'ясорубку. Фарш, який у вас вийде змішати з лободою. У вас повинна вийти зелена маса. Зберігати ліки від мастопатії в холодильнику.
 
Застосовувати так: на аркуш компресорної паперу або пергаменту покласти тонким шаром масу. Як тільки мазь після холодильника зігріється до кімнатної температури, прикласти його до грудей. Зверху груди укрити чим-небудь теплим. Потім зверху надягти ліфчик. Мазь прикладати можна і на ніч і вдень, тільки слід гарненько закріпити. Міняти мазь необхідно 1 раз на день. Груди перед кожною процедурою слід мити теплою водою з милом, потім насухо витерти і прикласти аркуш з маззю. Поліетиленовий пакет при компресі не застосовувати. Робити компрес на обидві груди, навіть якщо у вас однобічна мастопатія. Після ретельно стежите за своїми грудьми від протягів, вітру і сонця.
 
Дорогі жінки, як тільки ви виявили у себе які-небудь ущільнення відразу ж зверніться до онколога або гінеколога. І не варто зволікати, беріться за лікування, яке можна проводити, використовуючи народні кошти. Лікування народними засобами можна проводити як на ранніх стадіях, так і на пізніх стадіях мастопатії.
Бережіть себе і будьте здорові!

 

 • Дифузний токсичний зоб
 • Зубний каминь небеспечний

 • Фейхоа - природне джерело йоду

 • Як вилікувати кашель

 • Народні засоби в лікуванні печії

 • Біль у грудях і прищі перед місячними

 • Водолікування і дієта при підвищенні холестерину

 • Що потрібно їсти щоб нестаріти

 • Лікування суглобів народними засобами

 • Гіпертонія. Лікування народними засобами

 • Як захиститися від гепатиту В

 • Контрацептиви для жінок: пігулки, свічки, спіралья

 • Як позбутися перегару алкоголю швидко в домашніх умовах

 • Мастопатія: симптоми і прихнаки. Лікування народними засобами

 • Свербіж і печіння в піхві жінок. Лікування

 • Остеопароз: лікування народними засобами

 • Розлад кишечника, лікування

 • Чому набрякають ноги, лікування

 • Безпліддя: лікуємо народними засобами

 • Олія расторопши, застосування

 •  

 • Як позбутися чірія

 • Як позбутися від відрижки

 • Опухла кисть руки

 • Настоянка від тиску

 • Як збільшити своє зростання?

 • Бронхіальна астма, вправи для лікування

 • Варення з кульбаб від цирозу печінки

 • Гіпертонічна хвороба, лікування вправами

 • Як уникнути стресу на роботі

 • Фрігідність у жінок, симптоми і лікування

 • Як не захворіти діабетом?

 • Як лікувати дисбактеріоз у дорослих

 • Лікування шийного остеохондрозу народними засобами

 • Основні причини здуття живота та їх усунення

 • Що не можна їсти натщесерце

 • Чому їсти потрібно повільно: 5 причин

 • Ванна при застуді: правила,рецепти

 • Очищення судин від холестиринових бляшок народними засобами

 •