Депресія після пологів

 

Відразу ж після пологів багато жінок починають відчувати настільки сильну ейфорію що, здається, готові полюбити весь білий світ. Однак такий настрій триває у них недовго. На зміну приходять абсолютно інші відчуття: несподівано накочується то стан тривоги й незрозуміла дратівливість, то агресивність і безпричинна плаксивість. Здавалося б, від стану материнства жінка повинна була б отримувати виключно позитивні емоції, але не тут-то було ....

Занепокоєння, пригніченість, втома, дратівливість, напади паніки, відчуття нереальності того, що відбувається, поганий сон, втрата апетиту і лібідо, безпорадність в домашніх справах, втрата любові до своєї дитини - все це ознаки досить поширеною післяпологової депресії. А її наслідком є ​​те, що жінка перестає відчувати радість від власного материнства, перестає стежити за своєю зовнішністю, уникає спілкування і навіть може призвичаїтися до лікарських препаратів або алкоголю.

Різниться три типи післяпологових криз, це:


  післяродова хандра, що з'являється протягом перших кількох днів після пологів, коли хочеться плакати, з'являється почуття пригніченості, незахищеності, страху, невпевненості в собі;

легка ступінь депресії, яка супроводжується нападами безпорадності, самотності, страху і триває від декількох днів до тижня;

хронічна депресія: напади тривоги, страху, коли звичайні справи здаються абсолютно нестерпними. Така депресія розвивається протягом перших трьох місяців після пологів і може зберігатися протягом цілого року, а іноді навіть трьох-чотирьох років.


До речі, сучасна медицина сьогодні розглядає депресію як природну реакцію організму на пологи і материнство. Тому молодій мамі слід бути заздалегідь морально готовою до того, що після народження дитини її почуття можуть стати кілька нестійкими і стрімко мінятися в різну сторону: від радості до відчаю і навпаки. Про це слід попередити і своїх рідних, щоб ті не сприймали подібний стан винятково як капризи розпещеної дамочки і допомогли жінці якомога легше і швидше пережити цей період.

Отже, ви перебуваєте в стресовому стані. Що робити?

Пам'ятайте, що наступ материнства зажадає від вас перегляду всього життєвого укладу, в результаті чого вам до багато чого доведеться просто пристосовуватися. І якщо раніше ви, наприклад, не могли уявити собі дня без ранкової газети і регулярного перегляду телевізійних програм, то з появою у вашому будинку малюка про все це доведеться забути: у вас просто не буде на це часу. А щоб не відчувати себе відірваною від усього світу, слухайте радіо (вже це ви зможете зробити, виконуючи будь-яку роботу по дому), і ви завжди будете достатньо поінформовані про найбільш значущі події, що відбуваються в політиці, культурі, музиці.

Спробуйте визначити пріоритети і не намагайтеся тримати будинок в колишньому стані, на підтримку бездоганної чистоти у вас просто не вистачить сил. Обнадіює себе тим, що запанував у вашому, колись такому охайному, будинку хаос - явище тимчасове.

Не забувайте про те, що вам просто необхідно знайти час для того, щоб побути наодинці з собою, побродити по магазинах, заглянути до подружки або сходити в косметичний кабінет, щоб знайти рівновагу і зв'язок з навколишнім світом. Тому не соромтеся хоча б зрідка просити своїх близьких посидіти з вашою дитиною і не беріть до уваги те, що подумають про вас люди.

Не менш важливий для вас після пологів і відпочинок. Спробуйте встановити певні години для відпочинку, бажано, якщо їм буде денний сон. У тому випадку, якщо ви не хочете спати, просто розслабтеся, закрийте очі і ні з ким не спілкуйтеся в цей час. Випийте чашку м'ятного або ромашкового чаю. Ці трави мають заспокійливі властивості. І обмежте споживання кофеїну, який підвищує нервозність.

Поки дитина спить, почитайте хорошу книжку. Читання є одним з кращих способів уникнути стресу. Візьміть напрокат касету з комедією. Сміх чудово знімає напругу.

Вимкніть телефон і прийміть гарячу ванну з ароматичними маслами. Увімкніть приємну музику і попросіть чоловіка зробити вам масаж, необхідний для того, щоб зняти м'язову напругу і підвищити настрій. А для того, щоб посилити розслаблення додайте в масло для масажу кілька крапель ароматичного масла. Заспокійливими властивостями володіють іланг-іланг, сандалове, лимонне, апельсинове, лавандова і ромашкове масла. До речі, нерідко подібний сеанс масажу може перетворитися в прекрасну інтимну любовну сцену.

Знаходьте час для того, щоб зайнятися гімнастикою. Вже доведено, що якщо в період депресії зайнятися гімнастикою, то емоційний стан поліпшується набагато швидше. А регулярні заняття гімнастикою знижують напругу, втому, агресивність і депресію, додають бадьорості і піднімають настрій. До того ж вправи відволікають від повсякденних турбот. Виконуючи їх, ви хоча б на час зможете забути про свої проблеми.

Нерідко причиною для депресії може послужити почуття, що ви перетворилися на домогосподарку. У цьому випадку, найміть няню або віддайте дитину в ясла-сад, а самі негайно виходьте на роботу. А найголовніше - не соромтеся проконсультуватися у психолога, вас ніхто не порахує ненормальною. Пам'ятайте, що якщо ви не розберетеся з тим, що вас турбує зараз, то згодом це зробити буде набагато важче.

 

  • Як схуднути годуючий матері
  • Як відновити форму грудей після вагітності
  • Післяпологовий ендометрит: лікування
  • Чому після пологів випадає волосся
  • Як діяти при закупорці молочних протоків
  • Післяпологовий бандаж: як відновити форму живота
  • Догляд за швами після пологів
  • Відновлення жіночого організму після пологів
  • Діпресія після пологів
  •