Післяпологовий бандаж: як відновити форму живота

 

Після пологів багато жінок задаються питанням: «Чи слід носити післяпологовий бандаж?». Розберемося, для чого такий бандаж служить, кому він дійсно необхідний, а кому протипоказаний.

Матка під час вагітності збільшується і розтягує своїм обсягом шкіру і м'язи живота. В результаті чого жінка помічає, що її живіт після пологів, на жаль, не повернувся до свого попереднього стану: виглядає він, як на п'ятому-шостому місяці вагітності.

Повернути м'язам і шкірі живота минулу форму допомагає післяпологовий бандаж. Носіння бандажа (у поєднанні зі спеціальними вправами) робить живіт пласким вже через пару тижнів після пологів. При цьому гідність післяпологового бандажа полягає в можливості використовувати його відразу після пологів, у той час як робити спеціальну гімнастику жінка зможе не відразу. Крім цього, післяпологові бандажі зменшують навантаження на спину.

Який післяпологовий бандаж краще вибрати?


Носити можна і післяпологові бандажі, і комбіновані. Бандажі комбіновані розроблені для носіння як в період вагітності, так і після пологів. Виготовляють їх у вигляді еластичного пояса, при цьому різні частини мають різну ширину.

При вагітності бандаж носять вузькою частиною вперед, а після пологів - навпаки, щоб широка частина стягуючі живіт. Зручні бандажі, що мають на стегнах додаткові застібки-липучки для регулювання обсягу вироби по центру і з боків. Такі бандажі можуть мати форму еластичної стрічки або трусів з щільною вставкою на животі. Надягають їх на нижню білизну.

Бандажі повинні бути неодмінно гігроскопічними, вбирати вологу і пропускати повітря. Кращими є бандажі, що мають у складі еластан, мікроволокно і бавовна.

Зазвичай бандажі-стрічки відповідають за маркуванням розміру нижньої білизни жінок. Купуючи бандаж у вигляді трусиків, слід вибирати на розмір більше свого звичайного розміру білизни.

Протипоказання для використання


Деякі проблеми що виникають після пологів перешкоджають носінню бандажа: запалення післяопераційних швів, шкірні та алергічні захворювання, біль у животі, захворювання ШКТ, хвороби нирок, супроводжувані набряком.

Після кесаревого розтину носять спеціальні післяопераційні бандажі. Це можуть бути бандажі у вигляді широкого поясу на застібці-липучці або у вигляді спідниці-пояса з щільною вставкою на животі, яка фіксує післяопераційний шов і підтримує м'язи передньої черевної стінки.

 

  • Як схуднути годуючий матері
  • Як відновити форму грудей після вагітності
  • Післяпологовий ендометрит: лікування
  • Чому після пологів випадає волосся
  • Як діяти при закупорці молочних протоків
  • Післяпологовий бандаж: як відновити форму живота
  • Догляд за швами після пологів
  • Відновлення жіночого організму після пологів
  • Діпресія після пологів
  •