Як відновити форму грудей після вагітності

 

Питання про те, як зберегти початкові форми після народження крихітки, хвилює кожну жінку. Серед жінок дуже поширений міф про те, що форма грудей обов'язково погіршиться після вагітності. Звідси випливають всі «добрі» поради про перев'язці грудей, щоб припинити лактацію.

На питання про те, як зберегти форму грудей, консультанти з грудного вигодовування дають однозначну відповідь - доглядайте за нею. Passion.ru ділиться досвідом, як зберегти гарні груди і після народження дитини.

Чому відбуваються зміни грудей після народження дитини?


Багато жінок впевнені, що відмова від грудного вигодовування є гарантією відсутності змін грудей. Але це далеко не так: груди - це залоза, вона не має м'язових волокон, форма грудей змінюється з віком, і прямо залежить від початкової форми.

Якщо груди великі і м'які, то після вагітності в будь-якому випадку будуть зміни, якщо ж ви володієте грудьми невеликого розміру, то у вас більше шансів зберегти на більш тривалий час її первісний стан.

Не варто забувати і про деякі анатомічні особливості, про спосіб життя. Якщо перебувати завжди в неправильному положенні, сутулитися і не займатися собою і своїм способом життя, то грудні м'язи, на яких розташована груди, просто слабшають. Через що і відбувається опущення грудей. Саме тому так необхідно тримати спину рівно і займатися поставою.

Використання спеціального бюстгальтера не дає гарантії, що форма грудей не зміниться. Багато жінок від нього відмовляються зовсім. Зазвичай цей аксесуар необхідний тільки власницям великих грудей або годуючим, поки є підтікання молока.

Якщо було вирішено використовувати цей аксесуар, необхідно вибирати його дуже ретельно. Якщо модель бюстгальтера підібрана неправильно - він занадто тісний або високо затягнуть, - то різко зростають шанси зіпсувати форму грудей.

Підготовка грудей під час вагітності

Багато мам стурбовані формою і розміром сосків, у деяких вони не видаються вперед або взагалі втягнуті. Цей факт засмучує майбутніх мам, і багато хто пов'язує його з неможливістю природного вигодовування.

Необхідно розуміти - дитина смокче НЕ сосок, а саме груди. Тому форма і розмір соска гратиме роль тільки при зручності і швидкості прикладання дитини. Якщо малюка відразу приклали до грудей, то ніяких проблем не виникне, просто необхідно якийсь час для того, щоб малюк адаптувався.

Однією з найпоширеніших помилок мам є натирання сосків грубою тканиною. Через грубої стимуляції сосків можуть початися інтенсивні скорочення матки, що може закінчитися передчасними пологами.

Менш серйозним ускладненням є тріщини і запальні захворювання сосків. Після грубої стимуляції поверхні шкіри стирається захисне мастило, і підвищується ризик приєднання інфекції, найчастіше грибкової.

А як же розтяжки?


Розтяжки, або стриї - це естетичний кошмар кожної жінки. Вони можуть з'явитися ще під час вагітності. Чим шкіра світліша, тим помітніше стрії. Косметологи стверджують, що навіть через місяці після пологів можливе прибрати всі помітні наслідки вагітності, в тому числі, і стрії.

Для цього необхідно займатися деякими профілактичними маніпуляціями. Під час прийняття душу необхідно чергувати гарячу і холодну воду, потік води найкраще спрямовувати саме на місця розтяжок.

Відмінний ефект роблять гелі для душу, скраби, косметика з морськими водоростями. Можна використовувати різні нежорсткі масажні щітки. Необхідно використовувати зволожуючі або спеціалізовані креми проти розтяжок.

При виборі крему зверніть увагу на ефект його дії: є креми, які тільки маскують видимі розтяжки, і ті, які спрямовані на боротьбу з ними.

Останньою інстанцією в боротьбі зі Стриями стають косметичні кабінети, де за допомогою спеціального обладнання можна прибрати не тільки розтяжки, але і більш серйозні рубці.

Корисні поради


Щоб уберегти груди від неприємних наслідків вагітності, необхідно завжди дотримуватися певних правил.

* Щодня оглядайте груди не предмет запальних явищ.
* На кілька годин на день знімайте білизна і влаштовуйте повітряні ванни для грудей.
* Під час грудного вигодовування з обережністю використовуйте різні креми і лосьйони.
* З обережністю ставитеся до молокоотсоса. Прикладайте дитину до грудей.
* Після годування дитини змащуйте груди останніми краплями молока і давайте їм висохнути, перед тим як надіти білизну.

Після припинення природного вигодовування в деяких випадках можуть тривати виділення протягом тривалого часу. У більшості випадків ці виділення самостійно зникають через 3-4 місяці, але бувають випадки, коли це затягується до року.

Спочатку необхідно звернути увагу на колір виділень. Молочні та білі виділення - природні, якщо виділення коричневі або із зеленим відтінком - це говорить про розвиток мастопатії. У будь-якому випадку, необхідно звернутися до лікаря за консультацією.

По закінченні грудного вигодовування для того, щоб підтримати форму грудей, займайтеся фізичними вправами. Звичайно, займатися ними необхідно не тільки після вагітності і успішного вигодовування, але і до них.

Вправи для підтримки форми грудей можуть бути різними

Найпростішим є віджимання. Віджиматися необхідно стоячи на колінах, а впиратися найкраще на невисоку поверхню. Для цього чудово підійде край дивана або ліжка. При віджиманні прогинайтеся і в попереку, а корпус тримайте прямо. У день необхідно виконувати 8-10 підходів.
Для вправ можна використовувати м'яч. М'яч необхідно тримати на рівні грудей. Кидайте його в стіну і ловіть. При цьому руки повинні бути на рівні грудей.
Можна використовувати гантелі з невеликою вагою, і, лежачи на спині, розводити руки в різні сторони. При цьому руки повинні бути прямими, неприпустимо їх згинати.
Вправ для зміцнення м'язів грудної клітини багато, можна підібрати той комплекс, який підходить вам. Для цього можна скористатися послугами фітнес-інструктора.

 

  • Як схуднути годуючий матері
  • Як відновити форму грудей після вагітності
  • Післяпологовий ендометрит: лікування
  • Чому після пологів випадає волосся
  • Як діяти при закупорці молочних протоків
  • Післяпологовий бандаж: як відновити форму живота
  • Догляд за швами після пологів
  • Відновлення жіночого організму після пологів
  • Діпресія після пологів
  •