Секс під час вагітності

 

Природно сексуальне життя партнерів, які очікують дитину, має свої особливості. Коли майбутні батьки дізнаються про прийдешнє збільшення сімейства, у них виникає безліч питань. Ось відповіді на деякі.


Чи можна займатися сексом під час вагітності?

Під час вагітності у жінки відбуваються великі зміни у фізіологічній, психологічної та емоційної сфері. Але вся ця перебудова йде в рамках нормального, природного процесу - остаточного <дозрівання> жіночого організму (тільки після пологів закінчується формування ендокринної та нервової системи). Вагітність - це норма, а не патологія. Тому, жінка повинна жити повнокровним життям, але з урахуванням особливостей її нового стану.
Доведено, що необгрунтована відмова від сексу під час вагітності - це порушення важливого природного процесу, тривале утримання сприяє накопиченню у майбутньої матері негативних емоцій і може згубно позначитися на подружніх стосунках (високий ризик виникнення відчуження між подружжям).
Нерідкі випадки, коли саме під час вагітності у жінки вперше по-справжньому пробуджується статевий потяг: воно стає переважаючим, часом навіть обтяжливим. Жінка намагається боротися з собою, боячись зашкодити дитині, нервує, постійно ходить збуджена - і все це набагато більше шкодить плоду, ніж нормальне розслаблення в результаті сексуального спілкування. Так що вагітна цілком може випробувати те, що було їй недоступно раніше, причому не докладаючи до цього зусиль.
Безумовно, якщо вагітність протікає нормально, ви добре себе почуваєте, можете займатися сексом з самого її початку аж до початку пологів. Однак якщо щось вас турбує, зверніться за консультацією до спостерігає вас лікаря, а не покладайтеся на поради, прочитані в книзі або почуті від подруг. Є позитивний момент у сексі під час вагітності: завдяки фізіологічним змінам під час вагітності (підсилюється приплив крові до тазу, звужується піхву, збільшується клітор), жінки здатні досягати більш "якісного", яскравого оргазму і відчувати більшу насолоду.
Звичайно, в цей час потрібно бути гранично обережними, вибирати виключно щадні позиції (наприклад, на боці). Статеве життя можна вести навіть останні тижні перед пологами, приділивши, правда, основну увагу альтернативним формам сексу (петтингу і орального сексу).
Але є важливе правило: якщо вагітна хоче, то може мати зносини (або інші види сексуального спілкування), але якщо у неї немає бажання, чоловікові не варто примушувати її.


Чи є медичні протипоказання для сексу під час вагітності?

З медичної точки зору про істотні обмеження можна говорити лише в таких випадках:
- Активна загроза переривання вагітності;
- Звичне невиношування (або мали місце раніше викидні в ті терміни, на яких була загроза переривання);
- Передчасні пологи (в анамнезі);
- Підтікання навколоплідної рідини (високий ризик занесення інфекції);
- Передлежання або низьке прикріплення плаценти;
- Багатоплідна вагітність;
- Кровотеча або мазня з піхви (обов'язково проконсультуватися з лікарем, можливо це контактні виділення з ерозірованной шийки матки);
- Наявність у одного з партнерів ознак інфекції статевих шляхів (напевно, зайве нагадувати про те, що обидва партнери повинні обстежуватися на наявність інфекцій і, якщо такі є, вилікувати їх ще до настання вагітності).


Крім того, обмеження стосуються тих днів, коли повинна була відбутися менструація, якби не наступила вагітність. У цей час ризик викидня трохи підвищується, оскільки організм жінки звик до циклічних змін і спорожнення матки.


Чи не шкодять сексуальні стосунки під час вагітності майбутній дитині?

Ні, дитина захищена товстою м'язовою стінкою матки, амніотичним міхуром (навколоплідні води гасять всі коливання, якщо сумніваєтеся, проведіть експеримент - сядьте у ванні наповненої водою, бити по поверхні будь-яким предметом, впевнений, ваші ноги нічого не відчують) і слизовою пробкою, що буквально закупорює шийку матки. І хоча відразу після оргазму ви можете відчувати його ворушіння, воно викликано скоріше скороченнями матки, ніж тим, що дитина "знає", що відбувається, або відчуває біль.
Уявіть відчуття дитини, коли батьки займаються любов'ю. По-перше, те, що він почує (за останніми даними дитина починає сприймати тембр мови і звуки з 5-го місяця внутрішньоутробного розвитку). Слова любові і вираження почуттів між батьками зміцнять його у свідомості, що він з'явиться на світ бажаним і коханим.
Дотик батьківських рук він відчує по легкому хвилюванню навколоплідних вод. Це теж, напевно, приємно. Під час порушення посилюється кровообіг, в результаті дитина отримує через плаценту більше кисню і поживних речовин. Особливо хвилюючими будуть легкі поштовхи, що нагадують гойдалки, які закінчаться хвилями оргастической вібрації навколишнього його матки.
Більше того, оргазмічні скорочення матки корисні для дитини саме своєю схожістю на родові перейми. У малюка виникає умовний рефлекс: скорочення матки - задоволення. А це означає, що, коли почнуться справжні пологи, перша емоція буде теж позитивною. Гормони задоволення - ендорфіни і енкіфаліни, які виробляються в організмі жінки в момент оргазму, впливають на дитину дуже благотворно, доставляючи йому насолоду точно таке ж, як і мамі.
Батьки, не лишайте дитину задоволення!


Чи змінюється сексуальний потяг жінки під час вагітності?

Треба сказати, що однозначної відповіді на це питання немає. Є жінки, чиє сексуальний потяг під час вагітності різко підвищується - в такому випадку пара із захватом згадує ці дев'ять місяців як час чудових сексуальних відносин (до слова сказати, не обтяжених турботами про контрацепцію). У інших сексуальний потяг може знижуватися або зовсім пропадати - як правило, це пов'язано з якимись проблемами перебігу вагітності. Щоб дізнатися, як йдуть з цим справи конкретно у вашої дружини, досить запитати її навпростець, чи є, у неї бажання зайнятися з вами сексом, ні в якому разі не думаючи, що подібне питання може образити жінку "в положенні".
У першому триместрі сексуальний потяг найчастіше слабшає, особливо якщо мова йде про першу вагітність, - цьому сприяють хвилювання і страхи, пов'язані з новим невідомим станом, а також нерідке в цей період погане самопочуття, втома, нудота, нагрубання молочних залоз, емоційна нестійкість, пов'язана з гормональною перебудовою організму жінки. Те, що на самому початку вагітності інтерес до сексу знижується, цілком природно, оскільки в організмі жінки відбувається гормональна перебудова, а точніше, справжній гормональний "вибух". Запахи, звуки сприймаються гостріше, ніж раніше, і ті аромати, які раніше порушували, можуть викликати негативні емоції. Підвищується емоційність, відбуваються фізіологічні зміни в організмі - все це відбивається на характері вагітною. До того ж багато на ранніх термінах погано себе почувають через токсикоз. Їх мучать напади нудоти, нудоти і блювання, хворобливі відчуття в області грудей. У такому стані жінка потребує скоріше в турботі, співчутті з боку свого партнера, ніж в пристрасному сексі. У першому триместрі вагітності характер статевого життя практично повністю залежить від самопочуття майбутньої мами. Виражений токсикоз сприяє більшій, ніж зазвичай, фізичної стомлюваності протягом дня. У деяких жінок відзначається обваження молочних залоз і підвищена дратівливість сосків, що робить ласки грудей дуже неприємними. Нерідким явищем слід визнати і певні зміни в психоемоційної сфері вагітних жінок (дратівливість, тривожність, недовірливість, плаксивість, байдужість і т.д.)
Гострота ситуації посилюється тим, що чоловіче лібідо при цьому найчастіше залишається на колишньому рівні і таке "розбіжність інтересів" порушує взаєморозуміння в сім'ї.

У цих випадках можуть виявитися корисними наступні поради:
* Насамперед поцікавтеся у лікаря, чи немає яких-небудь "медичних" обставин, що потребують обмеження або повного припинення сексуальних контактів (перелік медичних протипоказань дивися вище).
* У числі інших, задайте і питання про бажаність або небажаність оргазмів у жінки під час сексу (у більшості випадків проблеми з цим немає).
* У випадках вимушених обмежень звичайного вагінального сексу використовуйте альтернативні способи, попередньо без жодних проблем проконсультувавшись про їх нешкідливості у Вашій ситуації.
* Якщо протипоказані скільки-небудь істотні фізичні контакти, іноді не зайвим буває звернення до сексології і психотерапевта. Раціональна психокорекція і делікатно подані практичні поради багатьом парам допомогли легше перенести вимушені труднощі, пов'язані з обмеженнями в сексуальній сфері.


Крім того, в ідеалі, обидва подружжя повинні бути обстежені на носійство небажаних мікробів у статевих шляхах. Це істотно знижує ризик інфекційних ускладнень у жінки під час вагітності. Справа в тому, що під час вагітності слизова статевих шляхів стає більш пухкої і легко травмується під час статевого акту, плюс знижується захисна функція флори піхви, підвищується вміст у секреті глікогену (він є гарним живильним середовищем для мікроорганізмів), припиняється природна самоочищення піхви (місячні ), все це сприяє розвитку кольпітів навіть у тих жінок, хто ніколи ними не страждали.
Тому, ми рекомендуємо для зниження ризику розвитку запалення статевих шляхів жінки протягом всієї вагітності користуватися презервативами, краще якщо разом зі спеціальними мастилами (любрикантами) імітують природний жіночий секрет.
Якщо ж буде дано "зелене світло", то пам'ятайте: підвищена турбота один про одного повинна стати лейтмотивом Ваших взаємин. Може бути, це звучить дещо патетично, але тільки взаємна і не показна готовність до самопожертви здатна вберегти сексуальну гармонію від "тріщин". Природно, що в сім'ях з високою інтенсивністю статевого життя до вагітності потрібно велика готовність до самопожертви, ніж у сім'ях з невеликою частотою статевих зносин. Зрештою, ці труднощі тимчасові і не гідні зведення в ранг провідної проблеми сімейного життя.


Навіть у найважчих випадках токсикоз залишає "світлі проміжки" в самопочутті. Використовуйте їх для фізичної любові, віддаючи при цьому належне духовної підгрунтя і тоді Ви відчуєте, як зросте якість Ваших відносин. Як би каламбурно це не виглядало, але влучний афоризм вождя світового пролетаріату "Краще менше, та краще" ідеально застосуємо для даної ситуації. На замітку чоловікам: не чекайте від жінки колишнього рівня готовності. "Підхід" потрібно починати з такого "далека", яке в популярній дитячій пісні іменується "прекрасним". Чисто платонічне заняття, таке наприклад, як спільне розглядання сімейного фотоальбому, відеокасет із записами весілля, пікніків і подорожей або прослуховування музичних хітів часів Вашого знайомства, що супроводжується масажем плечей або стоп (можна ще ніжно розчесати волосся Вашої половини) неминуче призведе до відповідного настрою жінки. І тоді, Ви можете відчути дещо, про що довго можна згадувати. Головне - не виявляти нетерпіння (Ваші устремління повинні виглядати абсолютно безневинними), а також - не перестаратися (дама може просто заснути, і що ще складніше - зажадати подібного "ритуалу" усипляння на кожен день). Ну це, зрозуміло, жарт. Хоча, в кожному жарті ...


Не завжди підтримання колишніх традицій необхідно під час вагітності. Наприклад, замість тимчасового піку відносин у вечірній і нічний час розумніше використовувати для цього денні години, коли ступінь втома жінки ще не настільки висока. Для тих, хто не відчуває жодних труднощів з сексом в першому триместрі вагітності (а таких не менш 25 - 30%) і їх партнерів деякі з вищевказаних порад можна використати на більш пізніх термінах.


У другому триместрі, який частенько іменують "золотим періодом вагітності", у більшості жінок спостерігається деяке підвищення інтересу до фізичної любові. Пов'язано це з ослабленням проявів токсикозу, поліпшенням самопочуття і деякими змінами в організмі. Так, наприклад, проходить хвороблива чутливість грудей збільшення об'єму циркулюючої крові призводить до поліпшення кровонаповнення судин піхви і вульви під час статевого збудження. Поліпшується і любрикация (зволоження жіночих статевих органів). Всі разом сприяє більш високої інтенсивності приємних відчуттів під час статевого акту. Багато жінок вперше відчувають оргазм саме в цей час. А деякі виявляють навіть мультіоргастічность, про існування якої раніше не підозрювали або, в кращому випадку - лише смутно здогадувалися. Усвідомлення факту власної вагітності припадає також на цей час, а значить - відмітається тиск загрози небажаного зачаття. Таке відчуття свободи малоймовірно в інших ситуаціях. А воно дуже важливо для повноти сексуальних переживань під час статевого акту.


Тому, якщо вагітність протікає нормально і лікар не бачить жодних протипоказань, "вагітний" секс може відкрити найяскравішу сторінку сексуального життя. Велика ймовірність і того, що це буде найкращий секс за всю вашу колишнє життя.


Тепер про "ложці дьогтю".


Спостереження під час другого триместру може принести нові дані, чреваті накладенням повного або часткового вето на фізичне взаємовідносини статей. Такі, як, наприклад, загроза переривання вагітності або виявлене неправильне положення плаценти. Тому, обов'язково поцікавтеся у свого акушера-гінеколога щодо подальшого характеру Ваших сексуальних відносин.
Корисна порада: ретельна гігієна тіла в другому триместрі вагітності - багато в чому запорука хороших сексуальних відносин. Виділення з статевих органів жінки в цей час можуть набувати досить специфічний запах, що нерідко ускладнює настільки улюблені багатьма орально - генітальні відносини. Тому ретельний туалет зовнішніх статевих органів дуже актуальне. Не варто активно застосовувати спринцювання, досить регулярного вологого туалету.


Ближче до кінця даного триместру плід активно маніфестує свою присутність - з'являються і наростають по інтенсивності його ворушіння і переміщення усередині матки. У ряду подружжя в цей час з'являються смутні побоювання щодо можливості: а) механічної травми плоду, б) інфікування плода та в) усвідомлення ним (плодом) того, чим "батьки займаються" (дивись вплив сексуальних відносин на дитину).


У третьому триместрі очікування пологів, великий живіт, часом змушує жінку почувати себе малопривабливою, проблеми, пов'язані з пізнім токсикозом (нефропатією вагітних - набряки, підвищення артеріального тиску тощо), нерідко знову знижують сексуальний потяг. І, нарешті, третій триместр. Хвилеподібна крива, умовно відображає інтенсивність статевого життя йде на спад для більшості подружніх пар. Причин тому безліч, частина з них об'єктивні, частина - виключно суб'єктивного характеру.


Однією з об'єктивних причин є збільшення розмірів живота майбутньої мами. Це тягне за собою суттєві незручності під час статевих зносин. Наприклад, якщо жінка лежить на спині, то можливий розвиток синдрому здавлення нижньої порожнистої вени (оскільки на цій самій вені лежить матка з плодом та чоловік). Колінно-ліктьове положення також не зовсім комфортно через навантаження на поперек. Положення "жінка" зверху іноді супроводжується зайво глибокої інтроміссіей (введенням пеніса в піхву), до того ж вимагає від жінки значних фізичних зусиль, що не завжди можливо на цьому терміні вагітності. Тому пози при зносинах повинні бути щадними, що виключають фізичне навантаження жінки, тиск на живіт, прямий удар пенісом в матку.


На жаль у пари залишається дуже невеликий вибір. Оптимальні пози - положення на боці (обличчям або спиною до партнера), на двох рівнях (жінка лежить поперек ліжка, на краю, а чоловік стоїть перед нею на колінах), сидячи. Все це вже не настільки захоплююче, як при повній свободі вибору позицій. Хоча при високому рівні зацікавленості подружжя політ фантазії може творити чудеса. Іноді краще зробити ухил на альтернативні форми сексу - петтинг, мануальну і оральну стимуляцію (детальніше дивись альтернативні форми сексу).
Зміна пропорцій жіночого тіла, очевидне на цьому терміні вагітності, до того ж має чимале психоемоційний значення. Усвідомлення партнерки як матері власної дитини перемикає еротичне сприйняття жіночого тіла чоловіком на більш глибокий і складний рівень. Якщо хочете - це данина поваги одвічної і навіть кілька містичної жіночої місії.


Ще одна проблема - підвищена чутливість шийки матки. Лякатися терміна "ранимість" не слід, оскільки мова йде тільки про дуже високої чутливості цього утворення до механічних впливів. Розпушена слизова легко ссажівается під час фрикцій (рухів статевого члена), а багате кровопостачання матки сприяє "мащення" після статевого акту. У такому випадку потрібно найближчим часом показатися лікарю, і якщо причина кровомазання полягає в легкому травмуванні поверхні маткової шийки, то нічого страшного не сталося.


Така особливість останнього триместру, як виділення з грудних залоз жінки молозива викликає різний резонанс у чоловіків. Однак, ця проблема вирішується простіше за все - партнерам, яким це не до смаку (у прямому і переносному сенсі), потрібно просто відмовитися від ласк грудей.


Нарешті, психоемоційна складова сексуальних бажань у жінок і чоловіків в цей період найчастіше також кілька регресує. У майбутньої мами зниження лібідо сприяють не тільки зміни в самопочутті, а й думки про майбутні пологи (особливо - якщо вони перші). Чоловіки також стурбовані цим, плюс багато з них потребують деякої "мозковий" роботі для усвідомлення факту, що тепер у його коханої жінки з'явиться додатковий об'єкт для любові, окрім нього. А перегляд власних позицій в сім'ї завжди вимагає зусиль. Батьківство - один з важливих етапів в житті чоловіка і роздуми над ним інший раз можуть пригасити либидонозной багаття. Ну і звичайно, обидва чоловіки стурбовані й попередньою оцінкою змін в їхньому житті, які неминуче прийдуть разом з народженням дитини - ремонт, бюджет, організація допомоги з боку бабусь і дідусів, "обзаведення" інвентарем та, нехай пробачать мене лікарі за уявну аналогію, " власним "педіатром і т.д. За всіма цими переживаннями і справами сексуальні потреби часто відходять на задній план. І це природно.


Істотні обмеження сексуальний відносин (статевих актів) у третьому триместрі потрібно в наступних випадках: загроза переривання вагітності (включаючи наявність звичного невиношування вагітності в анамнезі), низькому розташуванні або передлежання плаценти, при багатоплідній вагітності, при ознаках амніоніта. Іноді, при запальному характері мазків з жіночих статевих шляхів або при не дуже хороших результатах дослідження мікробної флори в статевих шляхах чоловіка, рекомендується обов'язкове використання презерватива. Робиться це для зниження ризику інфікування плода.


За 2-3 тижні до розрахованого терміну пологів було б розумно відмовитися від інтимної близькості. З тієї причини, що статевий акт безпосередньо перед пологами може викликати сутички. При сексуальному збудженні в кров жінки викидається окситоцин - гормон, стимулюючий скорочення матки; таку ж дію має простагландин - гормон, що міститься в спермі партнера. Крім того механічний вплив на шийку матки сприяє виділенню ряду гормонів викликають її розм'якшення і поява скорочень матки.


До речі цією особливість жіночого організму іноді користуються лікарі - виписують вранці жінку з незрілої шийкою і рекомендують акуратно позайматися з чоловіком "любов'ю", а ввечері вона надходить повністю готова до пологів з розпочатої хорошою родової діяльністю.
Стимуляція сосків в кінці вагітності і після пологів також сприяє виділенню окситоцину і скороченню матки (багато жінок могли це перевірити коли після пологів годували дитину грудьми).

Що відбувається з сексуальним потягом чоловіка під час вагітності дружини?

Знову-таки все залежить від індивідуальних особливостей партнерів!
Бажана вагітність коханої жінки зазвичай не тільки розчулює чоловіка, а й змушує його відчути нову відповідальність: скоро його статус в цьому житті докорінно зміниться - він стане батьком. Не варто думати, що зниження сексуальної активності чоловіка під час вагітності дружини неодмінно обумовлено її непривабливістю. Чоловік часто звалює на себе додаткову роботу; деколи переживає за здоров'я дружини і благополучний результат вагітності чи не більше, ніж сама майбутня мама; може боятися нашкодити зростаючому в матці дитині. Врахуйте і те обставина, що жінка більш органічно сприймає зміни, що відбуваються в її організмі у зв'язку з вагітністю, в той час як чоловікові належить звикнути до змінюється вигляду дружини, її новим смакам і настроям. До питання про здержливість. Чоловіки дуже важко і нерідко болісно переносять вимушене утримання. Саме тут таїться один з підводних каменів, який здатний підточити найміцніші подружні узи.


Щоб задовольнити сексуальні апетити чоловіка, нездатного проявити силу волі, коли потрібно утриматися від інтимної близькості, та й свої власні, жінці (і чоловікові) корисно знати техніку сексуальних контактів, замінюють статевий акт. У перші місяці вагітності необхідно вибрати такі ласки, які задовольняють чоловіка, але не доводять до оргазму дружину, так як при можливому викидень недоцільно перевантажувати матку надлишкової кров'ю і змушувати її скорочуватися в момент статевого екстазу. Вчитися любові ніколи не пізно. Щоб зробити приємне і дружині, чоловікові знадобиться весь арсенал ласк, ніжних обіймів і гарячих поцілунків. Для обраниці важливо усвідомлювати на ділі, що вона до цих пір спокуслива, улюблена і, як раніше, хвилююча. Навіть якщо обидва втомилися, ніжні слова, погладжування і поцілунки допоможуть замінити бажання, відкласти активний секс на кращий час і втішити обох.
Крім того, чоловікові також корисно знати про цілком придатному для щадного здоров'я оральному сексі. Дружина буде зовсім не проти цього прояву пристрасті. Обопільність при цьому не забороняється. Якщо подружня пара досягла успіху до вагітності в мистецтві сексу, будьте впевнені, ви знайдете можливість уникнути невдоволення і непотрібних конфліктів навіть при самих непередбачених обставин. Головне, не нехтувати стійким емоційним станом вагітної дружини, підтримувати в ній радісне відчуття вагітності. Ті зміни зовнішності, які так боїться жінка, краще швидше помітити чоловікові, щоб не змушувати дружину хвилюватися з приводу того, як він на них відреагує. Невелика повнота, слабо виражена талія і більше повільна хода не так важливі для чоловічого сприйняття, як, наприклад, акуратність в одязі, доглянуте волосся і руки і приваблива зовнішність.


Ваша турбота про своє тіло повинна бути приємна чоловікові і викликати повагу й інтерес до ваших занять. Тривалі прогулянки швидким кроком на свіжому повітрі, застосування комплексу гімнастичних і дихальних вправ, відвідування шкіл з підготовки до пологів допоможуть вам стати більш здоровою і привабливою.


Досягнення сексуальної гармонії під час вагітності можливе, якщо подружні пари будуть просто уважні до психологічних і фізичних запитам один одного, терплячі і ніжні. Не забувайте, що стиль взаємин батьків під час вагітності переймає їх малюк, що знаходиться в материнській утробі. Від свого тата він вже освоює уроки витримки, дисципліни, цілеспрямованості та любові.


Чи може оргазм в останні місяці вагітності спровокувати передчасні пологи?


Якщо матка не готова до пологів, а дитина ще не дозрів, то скорочення матки під час оргазму не можуть бути причиною початку пологової діяльності. Однак якщо часу до пологів залишилося небагато, оргазм може послужити поштовхом до їх початку. Статевий акт безпосередньо перед пологами тим більше може викликати сутички. При сексуальному збудженні в кров жінки викидається окситоцин - гормон, стимулюючий скорочення матки. Таку ж дію має простагландин - гормон, що міститься в спермі. Під час оргазму або стимуляції ерогенних зон на грудях, можуть відбуватися скорочення матки, але в цьому нічого страшного немає, і не варто боятися викидня. Однак, якщо скорочення матки не припиняться через кілька хвилин або з'являться кров'яні виділення, слід неодмінно звернутися до за Вами лікаря.


Що таке "альтернативні" форми сексу?

Багато пар для внесення різноманітності в своє інтимне життя використовують так звані "альтернативні" форми сексу. А під час вагітності вони можуть стати єдиним способом досягнення обопільного задоволення.
На жаль, у більшості людей "альтернативний секс" асоціюється виключно з "анальним сексом". Звичайно, coitus per anum відноситься до альтернативних, сурогатним або вікарним, тобто замінних формам коїтусу. Деякі пари починають його практикувати саме під час вагітності. По-перше, він більше нагадує звичайний статевий акт. По-друге, під час вагітності у жінки підвищується еластичність тканин і введення статевого члена стає менш болючим. По-третє, підвищується чутливість гемороїдальних вузлів, тому жінка відчуває більш приємні відчуття. Але даний вид статевої активності є і найбільш небезпечним. Тому що існує високий ризик занести кишкову флору в піхву (кольпіти, викликані - кишковою паличкою і бактерією fekalis дуже важко лікуються). У деяких жінок у зв'язку з зміна кровообігу в малому тазу відбувається збільшення гемороїдальних вузлів, вони можуть травмуватися що призводить до кровотеч і розвитку парапроктиту. Треба обов'язково враховувати ці факти, завжди використовувати презерватив і спеціальні мастила які значно знижують ризик травматизації та інфікування.


До замінних формам статевого життя також відносяться:
Петтінг - (поверхневий і глибокий)
Глибокий петтинг може перейти у взаємну мануальну стимуляцію до досягнення оргазму одним або обома партнерами.
Орогенітальні контакти (Кейра, феллація, кунілінгус, оральний секс). Природно важливо дотримуватися, всі гігієнічні процедури. Але при даному способі сексуального задоволення існує високий ризик розвитку молочниці (дріжджового кольпіту), тому що зубний наліт містить велику кількість дріжджових грибків, особливо якщо є вогнища карієсу. Треба обов'язково санувати порожнину рота, а перед близькістю ретельно чистити зуби.
Вестибулярний коїтус - статевий акт між зведеними стегнами жінки без повного проникнення в піхву, тільки на рівні передодня (vestibulym vulvae).
Сoitus intra femora - тільки між зведених стегон жінки.
Сoitus intra mammae (між молочних залоз - Нарвасадата) мабуть, це один з найприємніших альтернативних способів близькості під час вагітності. Груди збільшується в розмірі, стає більш пружною і чутливої. У жінки є можливість додаткової мануальної і оральної стимуляції. Звичайно небажано стимуляція грудей при підвищеній її хворобливості і загрозу переривання вагітності.
Практично всі замісні способи сексуальної близькості можливі тільки при використанні спеціальних ковзних мастил (любрікантов) імітують природний жіночий секрет, багато з них мають поживним і регенерує властивістю, сприяють відновленню природної флори статевих органів, також містять антисептики знижують ризик інфікування під близькості.
Ще раз хочу нагадати, в ліжку все залежить від ступеня взаємної довіри, вашої фантазії і розкутості. Але не треба забувати, що задоволення повинні отримувати обидва партнера. Якщо у коханої людини ваші дії будуть викликати негативні емоції, це може вплинути не тільки на ваші подальші відношення а й на майбутню дитину.


Ось декілька порад:
- Чоловік має бути особливо ніжний, терплячий і уважний.
- Якщо жінка має намір годувати майбутньої дитини грудьми, партнеру слід завчасно готувати до цієї її соски, проводячи оральну стимуляцію грудей (якщо немає загрози переривання вагітності).
- Займаючись сексом, чоловік повинен не тільки бути винахідливішими, але і вміти батьківською рукою заспокоїти "розбушувався" в животі дитини.
- Під час статевого акту не можна тиснути на живіт і груди жінки.
- Якщо вона не налаштована займатися сексом, коли цього хоче він, слід подумати про інші, настільки ж приємних способах статевого задоволення.
- Чи не поспішати під час статевого акту і не боятися експериментів.
- Використовувати побільше подушок, щоб партнерка не відчувала ніяких незручностей.
- Партнеру не слід очікувати від партнерки повної самовіддачі в той момент, коли дитина активна.
- Відсутність "гарантованого" оргазму - не привід для думок про фригідності.
- Чи не прагнути до одночасного оргазму.
- Ні в якому разі не вдаватися до вібраторів та іншим подібним пристосуванням.


На закінчення ще раз підкреслимо: під час вагітності особливо важливо зберегти гармонійні стосунки в сім'ї. Тому спирайтеся на свою фантазію і знання один одного, ставитеся з розумінням до бажань партнера і уважно до себе. Не перестарайтеся - секс не є обов'язковим заняттям під час вагітності, існує ще безліч способів проявити взаємну любов!

 

 • Літак і вагітність
 • Дослідження при вагітності
 • Вагітність і анемія
 • Народити вертикально
 • Полівітаміни для вагітних і годуючих жінок
 • Генетичні дослідження у вагітних
 • Гіпертонус матки
 • Йога для вагітних
 • Календар вагітності
 • Кесарів розтин: до, під час і після
 • Нездужання в першому триместрі вагітності
 • Визначення овуляції. Ознаки
 • Визначення статі дитини до народження
 • Перший день після пологів
 • Затримка пологів. Коли малюк не поспішає
 • Харчування під час вагітності
 • Піздня вагітність
 • Коли пора в пологовий будинок
 • Розрахунок передбачуваної дати пологів
 • Придане малюкові: найнеобхідніші покупки
 • Прикмети для вагітних
 • Резус-конфліктна вагітність
 • Секс під час вагітності
 • Тести на вагітність
 • Забобони і вагітність
 • Як викликати пологи
 • Ранній токсикоз
 • Фолієва кислота при вагітності
 • Розріз промежини: як, навищо і що потім?
 •