Затримка пологів. Коли малюк не поспішає

 

Вже коляска куплена, і ліжечко стоїть на своєму місці, чоловік дивиться на вас в тривожному очікуванні, і ви мрієте тільки про те, щоб скоріше пригорнути до грудей своєї дитини. Та й родичі без кінця задають одне питання: «Ну, коли? ..» Тільки от відповісти на нього може, мабуть, лише ваш малюк.
Навіть якщо доктор визначив день пологів, це ще не означає, що дитина з'явиться саме в цей термін. У медичній практиці нерідкі випадки переношеної вагітності. У чому причина і як вплине на дитину «запізнення» в народженні? У статті ми постараємося відповісти на ці та деякі інші питання.


На скільки спізнюємося?

У разі, якщо тривалість вагітності збільшується на 10 - 14 днів і більше, лікар буде бачити в цьому два основні чинники. По-перше, він поставить питання: чи дійсно дата, визначена для пологів, є відповідною. Якщо протягом всієї вагітності означений термін відповідав величині матки та висоті дна матки, даті відчування перших рухів плоду вагітною, даті прослуховування лікарем перших ударів серця плоду, то можна бути впевненим у правильному терміні вагітності. Дослідження показують, що в 70% випадків констатація переношеної вагітності виявляється неправильною. Зазвичай це пов'язано як раз з помилкою в розрахунках.
По-друге, фахівець повинен встановити, чи буде дитина продовжувати правильно розвиватися - як, до речі, і буває з багатьма дітьми на десятому місяці. Однак часом середу всередині матки, раніше ідеальна, починає погіршуватися: немає відповідної кількості живильних компонентів і кисню, аміотіческой рідини все менше. І тоді подальше благополучне розвиток плода ставиться під загрозу.


Крім того, дуже важливо розрізняти справжнє і хибне переношування вагітності. Помилкове, або пролангірованіе вагітності, характеризується тільки подовженням її на 10 - 14 днів. Ознаки незрілості у плода і зміни в плаценті при цьому відсутні. Пролангірованная вагітність є варіантом норми! Просто ваш малюк ще не «дозрів».


При істинному переношуванні плід досягає більш високого ступеня розвитку, ніж при нормальній вагітності, і народжується з ознаками перезрілість. УЗД дозволяє виявити зменшення товщини плаценти, відносне маловоддя, великі розміри плоду, більш чіткі контури і потовщення кісток його черепа. У цьому випадку вагітна жінка втрачає у вазі, окружність її живота зменшується на 5 - 10 см.


«Перезрілі» діти

Переношена плід часто з'являється на світ шляхом кесаревого розтину. Робиться це з кількох причин. По-перше, діти, які перебували в утробі матері більше 40 тижнів, мають більшу окружність голівки. По-друге, під час пологів вони можуть втягнути первородний кал. По-третє, у них може бути менше кисню і поживних речовин.
Якщо було точно встановлено, що вже закінчена 41 тиждень вагітності, а під час обстеження зазначено, що шийка матки дозріла (м'яка), багато лікарів вважають за краще стимулювати пологи. Деякі лікарі будуть чекати навіть до 42 тижнів. Зауважимо, що жодна з вагітностей не продовжувалася вічно. Правда, деякі жінки дохажівалі і 44 тижні, але сьогодні в більшості випадків пологи викликаються після 42 тижнів.
«Перезрілі» діти народжуються худі, з сухою, зморщеною, Лущай шкірою, без шару плодової мазі, що покриває зазвичай шкіру доношеного новонародженого. Вони в порівнянні з іншими дітьми мають більш довгі нігті і волосся, у них відкриті очі і відзначається велика активність.
Після пологів у 20 - 50% випадків у переношених дітей спостерігаються відхилення від нормального розвитку. Майже у половини новонароджених відзначається асфіксія. До того ж часті жовтяниця, гормональні кризи, неврологічні порушення, зниження адаптаційних здібностей, інфекційне ураження шкіри. А вивчення віддалених результатів свідчить про те, що діти після запізнілих пологів затримуються і в своєму розвитку. Вони пізніше починають стояти і ходити, у них пізніше прорізуються перші зуби, пізніше починають говорити.


У зоні ризику

Коли є привід задуматися? Фахівці стверджують, що найчастіше переношують вагітність жінки:
- З ендокринними порушеннями (робота щитовидної залози, цукровий діабет);
- Перенесли аборти і запальні захворювання органів малого таза;
- З нерегулярним менструальним циклом;
- Страждають захворюваннями печінки, шлунка і кишечника (при цьому порушуються процеси обміну естрогенів);
- Дотримують постільний режим або ведуть сидячий спосіб життя (голівка плоду не опускається в малий таз і не подразнює рецептори шийки матки);
- Відчувають сильні емоційні навантаження.


До факторів ризику відносяться також пізній гестоз, тазове передлежання плоду, переношування попередньої вагітності, вік первісток жінки більше 30 років.
Іноді рекомендуються два способи зменшення ймовірності на переношування вагітності, але обидва мають певні недоліки. Перший - щоденне посмикування сосків грудей. Однак є ризик виклику дуже сильних спазмів. Другий - ручне відділення перетинки плоду від нижнього відрізка матки. Це повинно бути виконано лікарем. Але багато фахівців не рекомендують робити такі дії, так як може тріснути перетинка плода або виникнути зараження.


Кличте його

Ваш малюк все не поспішає? Не варто панікувати і метушитися! Перш за все, зверніть увагу на загальне самопочуття. Чи немає набряків, застою рідини в організмі. У разі, якщо в наявності значні відхилення від норми, обов'язково порадьтеся з лікарем - можливо, варто заздалегідь лягти в пологовий будинок. Ну а якщо самопочуття хороше, аналізи в нормі, то краще і для мами, і для дитини деньок або ще тиждень побути вдома, у звичній обстановці. Не варто поспішати заздалегідь лягти в пологовий будинок при нормально протікає вагітності. Інакше лікар почне «квапити» малюка за допомогою різних стимулюючих засобів, що теж не завжди добре.


Варто перевірити, як функціонує плацента. Адже це найважливіший орган, за допомогою якого відбувається дихання, харчування та виведення продуктів обміну плода. Протягом всієї вагітності плацента проходить декілька стадій еволюції: формування, зростання, зрілість, старіння, на кожній з яких виконує певні функції. Причому від якості її «роботи» буде залежати те, наскільки забезпечені потреби дитини.


Постежте за харчуванням - краще, якщо зараз воно буде роздільним. Не рекомендується в цей період у великих кількостях м'ясо, сметана, жирний сир, зрілі сири, дріжджові борошняні і солодкі вироби. Краще перейти на нестроге вегетаріанське меню. Суглоби і м'язи, задіяні в пологах, стануть гнучкими, пластичними. З продуктів вибирайте фрукти, сухофрукти, мед, овочі, каші на воді, пророщені злаки, морепродукти, горіхи, зелень.


Продовжуйте виконувати вправи-розтяжки, спеціально рекомендовані при підготовці до пологів, робіть суглобову гімнастику, вчіться розслаблятися. Під час вагітності дуже важливі два типи вправ: загальнорозвиваючі, що допомагають м'язам і іншим тканинам підготується до пологів, і аеробические (дихальні), які зміцнюють органи дихання і серцеву діяльність.


Допомагайте собі, використовуючи дихальні вправи. Це і щоденні прогулянки на свіжому повітрі, і плавання або просто водні процедури, і власне вправи по диханню. Вони допоможуть заспокоїтися, розслабитися і поліпшать постачання всіх тканин і органів киснем повітря і живильними речовинами.


Не забувайте спілкуватися зі своїм малюком - зараз це дуже важливо. Він вас відчуває і розуміє, відчуває ваш настрій і настрой на пологи, чує і «оцінює» ритм вашого серця, вловлює вібрації голосу. Кличте малюка, запрошуйте, але не квапте. Нехай він сам вибере час для свого народження.


Коли дитина готова до народження, в організмі матері починають вироблятися спеціальні речовини, які і «запускають» процес. Пологи наступають в певний момент, незалежно від бажання матері або вказівок доктора. Пам'ятайте, що дитина має бути не тільки фізіологічно зрілим, але і психологічно готовим до народження!


Факт 1: Дослідження показують, що в 70% випадків констатація переношеної вагітності виявляється неправильною.
Факт 2: При істинному переношуванні УЗД дозволяє виявити зменшення товщини плаценти, відносне маловоддя, великі розміри плоду, більш чіткі контури і потовщення кісток його черепа.
Факт 3: Після пологів у 20 - 50% випадків у переношених дітей спостерігаються відхилення від нормального розвитку.
Факт 4: Не варто поспішати заздалегідь лягти в пологовий будинок при нормально протікає вагітності. Швидше за все лікар почне «квапити» малюка за допомогою різних стимулюючих засобів, що теж не завжди добре.

 

 • Літак і вагітність
 • Дослідження при вагітності
 • Вагітність і анемія
 • Народити вертикально
 • Полівітаміни для вагітних і годуючих жінок
 • Генетичні дослідження у вагітних
 • Гіпертонус матки
 • Йога для вагітних
 • Календар вагітності
 • Кесарів розтин: до, під час і після
 • Нездужання в першому триместрі вагітності
 • Визначення овуляції. Ознаки
 • Визначення статі дитини до народження
 • Перший день після пологів
 • Затримка пологів. Коли малюк не поспішає
 • Харчування під час вагітності
 • Піздня вагітність
 • Коли пора в пологовий будинок
 • Розрахунок передбачуваної дати пологів
 • Придане малюкові: найнеобхідніші покупки
 • Прикмети для вагітних
 • Резус-конфліктна вагітність
 • Секс під час вагітності
 • Тести на вагітність
 • Забобони і вагітність
 • Як викликати пологи
 • Ранній токсикоз
 • Фолієва кислота при вагітності
 • Розріз промежини: як, навищо і що потім?
 •