Літак і вагітність

 

Що тільки не доводиться вислуховувати майбутній мамі, яка вирішила полетіти у відпустку чи у відрядження на літаку: вплив перепадів тиску і космічної радіації на дитину і на приватне самопочуття, зіткнення літака з космічними кораблями і прибульцями ... Більшість «пугалок» - не більш ніж міф.


Всім відомо, що пасажири літака відчувають на собі перепади атмосферного тиску, які ведуть до кисневого голодування. Разом з майбутньою мамою легку гіпоксію відчуває і її дитина. Це нестрашно, адже дитина звикає до подібних тренувань, і вони навіть корисні. Наприклад, дитина в утробі мами відчуває легку гіпоксію, коли вона займається фізичними вправами, і це теж вважається корисним - чому? Тому що йому ще належить прохід по родових шляхах, під час якого кисневе голодування буде / може бути суттєвим. Але при ускладненій вагітності перепади тиску можуть викликати непередбачені проблеми. До них відносяться передчасні пологи, відшарування плаценти, закупорки судин тромбами та інші ускладнення.


Перші 14 і останні 10-12 тижнів - періоди найскладніші і відповідальні, оскільки організму ще потрібно адаптуватися до нового стану і до гормональних перебудов. До того ж подорожувати під час токсикозу, яким страждають більшість вагітних жінок, не тільки важко, а й небезпечно. У цей час краще не відлучатися далеко від дому і жити у звичній обстановці. Найбільш підходящий час для відпочинку і подорожей - другий триместр (з 14 по 28 тиждень) вагітності. У цей час майбутній дитина добре захищений, і зовнішні чинники майже не роблять на нього впливу. Токсикозу у вагітної жінки, як правило, вже немає, зате з'являється багато енергії. До того ж живіт ще не такий великий, щоб заважати пересуватися.


Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не рекомендує користуватися повітряним транспортом вагітним жінкам у таких випадках:


* Вагітність більше 36 тижнів (більше 32 тижнів при багатоплідній вагітності);
* Ускладнена вагітність (патологія вагітності, загроза викидня і ін);
* Протягом семи днів після пологів.


Протипоказання до поїздок на всіх термінах вагітності:

- Надмірна блювота;
- Кровотечі;
- Загроза переривання вагітності, передлежання плаценти, багато-і маловоддя; рубець на матці після кесаревого розтину;
- Вагітність, що наступила після ЕКЗ або стимуляції овуляції;
- Вади і різні захворювання жіночих статевих органів; пізній токсикоз (гестоз);
- Анемія II і III ступеня;
- Загострення хронічних захворювань, туберкульоз, загострення герпетичної і цитомегаловірусної інфекції, алкоголізм і наркоманія.

Багато хто з вагітних жінок дізнаються про особливі вимоги авіакомпаній до них вже біля стійки реєстрації, оскільки на квитках про нюанси обслуговування пасажирок в цікавому положенні не сказано ні слова. На цьому папері просто немає місця для всіх правил. Але якщо ви вже купили квиток - незнання правил не звільняє від відповідальності.


В даний час не існує наукових доказів того, що авіапереліт під час вагітності підвищує ризик передчасних пологів. Викликаний польотом невроз може бути фактором ризику, оскільки стрес пов'язаний з підвищеним викидом кортикотропін-рилізинг-гормону (гормону стресу), при тривалій виробленні цього гормону людина вже не може самостійно впоратися з наростаючою тривогою. Через те, що передчасні пологи залишаються ризиком № 1 для вагітних пасажирок, авіакомпаніями розроблені спеціальні правила. Авіаперевізники як вогню бояться того, що пологи можуть початися прямо під час польоту. І нескладно здогадатися, чому. Адже така надзвичайна ситуація може стати причиною для вчинення аварійної посадки. Чи варто говорити, що для компанії це загрожує масою додаткових витрат, а для інших пасажирів того ж рейсу - значними незручностями. Перш ніж купувати квиток на літак - поцікавтеся, які правила існують в обраній вами авіакомпанії.